Select State
Select the search type
  • Site
  • Web
SEARCH
2016/17 Laurel Wreath Bib Recipients
Athletes Title Bib Number
Abbie Taddeo 60m, 100m 28
Alexandra Hulley Hammer 65
Alia Karaman Marathon 68
Alysha Burnett Decathlon, Heptathlon 29
Angela Ballard 200m, 800m 4
Angus Armstrong Pole Vault 43
Annabel McDermott 5,000m 54
Audrey Amiya-Hall Mountain Running 67
Audrey Kyriacou Long Jump 61
Beki Smith 20km and 15km Road Walk, 30km and 20km Road Walk 14
Belinda Scott 1500m 74
Ben Jarworski 200m 36
Ben Moreau 12km and 8km Cross Country 25
Brad Milosevic 10000m 40
Bradley Croker 10km Road Race 48
Bradley Pemberton 800m 77
Brandon Starc Highjump 6
Brendan Davies Marathon 50
Bridey Delaney Mile, 3000m, 15km Road Race 17
Brittney Beilby 800m 73
Cassie Dege 10,000m 55
Christie Baker Shot Put 64
Christie Dawes 15km Road Race 7
Costa Kousparis Hammer 45
Dani Samuels Discus 8
Daniel Jennings Shot Put 71
David Mulvee 10km and 7km Novice XC 26
Eloise Wellings 10km Road Race 9
Emily Preketes (nee Rozos) 400m, 10km Road Race 35
Emily Ryan 10km and 7km Novice XC 30
Emmanual Fakiye Triple Jump 44
Erin Cleaver Long Jump 12
Gregory Luff 100m, 200m, 400m, 1500m 15
Guy Henly Discus 10
Hayden Kovacic 60m, 100m 18
Ian Rayson 30km and 20km Road Walk 27
Isabelle Hampton Javelin 76
Jack Lobley Long Jump 70
James Kermond 400m 37
James Nipperess 3000m, 3000m steeplechase 20
Jasmine Fountas Triple Jump 63
Jenny Blundell 800m 5
Jodi Elkington-Jones 100m 11
Julie Charlton 100m, Shot Put, Discus, Javelin 16
Karen Clarke Javelin 66
Katelyn Simpson 1500m 53
Kyle Cranston Decathlon/Heptathlon 24
Kyle McIntosh 800m, 1500m 32
Laura Martino Pole Vault 62
Leigh Bennett 400m hurdles 41
Liam Speers Shot Put, Discus 23
Lleyton Lloyd Javelin 72
Lora Storey 400m Hurdles 58
Luke Bailey 10km and 15km Road Race 34
Mason Cohen 800m 38
Matthew Cox Mountain Running 47
Matthew Hudson Mile, 5000m 19
Michelle Jenneke 100m, 110m Hurdles 3
Milly Clark 7.5km and 5km Short Course XC,12km and 8km Cross Country, Half Marathon 1
Mitchell Christian 100m, 200m 31
Nicholas Hough 110m, 100m hurdles 22
Nick Van Gelder Long Jump 42
Nicola McDermott High Jump 60
Nicole Fagan 5,000m Walk 56
Nicole Harris Shot Put 75
Oliver Hoare 1500m 39
Olivia Cason 400m 52
Paige Campbell 3,000m Steeplechase 59
Rae Anderson Discus 13
Rhys Stein Javelin 46
Scott Westcott 7.5km and 5km Short Course XC, Half Marathon 2
Suzanne Brown 10,000m Walk 57
Tamsin Colley 200m, 400m 33
Tavleen Singh 200m 51
Tim Foster 400m 69
Tyler Jones 5,000m, 10,000m walk 21
Vlad Shatrov 15km Road Race 49

For Athletes who have received a Laurel Wreath Bib, please contact Amelia Hansen (amelia.hansen@nswathletics.org.au) to arrange delivery.